| Nguồn gốc: | Vô Tích, Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | FOFIA |
| Chứng nhận: | ICAR |
| Số mô hình: | ZS007 |
| Tài liệu: | ZS007 Animal ID Microchip.pdf |
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 5000 |
|---|---|
| Giá bán: | Có thể đàm phán |
| chi tiết đóng gói: | 20 cái/túi, túi nhựa đóng gói trong hộp carton |
| Thời gian giao hàng: | 5 ngày làm việc |
| Điều khoản thanh toán: | Paypal, Công Đoàn Phương Tây, T/T, L/C |
| Khả năng cung cấp: | 70000 chiếc / tuần |
| kích thước vi mạch: | 1,4*8mm | bộ phát đáp: | thẻ thủy tinh sản xuất châu Âu |
|---|---|---|---|
| R/W tiêu chuẩn: | ISO 11784/5 FDX-B 134.2khz | Nhiệt độ bảo quản: | -40°C ~ 50°C |
| Bảo đảm: | 10 năm | Giấy chứng nhận: | ICAR |
| Loại chip: | EM4305 | RW/tiêu chuẩn: | FDX-B 134.2khz |
| Con số: | có thể làm 88like số này miễn phí | vi mạch: | Chip Châu Âu |
| Tần số làm việc: | 134,2kHz | Sử dụng: | Mèo, Chó, Thỏ |
| Phương pháp chèn: | Kim tiêm vô trùng | Áp lực: | khí quyển |
| Phạm vi đọc: | Lên đến 10 cm | Mã hóa: | 15 chữ số duy nhất |
| Giao thức: | ISO 11785 & ISO 11784 / FDX-B /A HDX | Ứng dụng: | Nhận dạng thú cưng, theo dõi vật nuôi |
| Nhãn mã vạch: | 6 miếng dán dính | Đảm bảo chất lượng: | Kiểm tra đọc 100% |
| Độ chính xác nhiệt độ: | ±0,1°c / 0,18°f |
Product Specification:
ZS007I is RFID animal pet id microchips with disposable syringe that designed exclusively for animals.
This product meets 134.2khz ISO 11784/ISO 11785 FDX-B standard.
Each syringe is produced using top-quality European chips with read/write capability and features unique data security.
It contains a disposable syringe, a perylene coating microchip, 6 one-dimensional bar code labels and a sterilized paper-plastic packing pouch.
| Microchip Specification | |
| R/W standard | ISO11784/5 FDX-B |
| frequency | 134.2KHz |
| Dimension | Ø1.4*8mm |
| anti-collision standard | IP67 |
| Guarantee | 10years |
| storage temperature | -20°C to +50°C |
| operation temperature | 0°C to 50°C |
| Syringe Specification | |
| color | white |
| weight | 6.86g |
| length | 111±2mm |
| width | 50±1mm |
| Others | |
| packing manner | 20 pcs/ bag |
| sterilization | EO gas, 5 years’ guarantee |
| bar code label |
8 adhesive-stickers |
| International certification | International Committee For Animal Recording (ICAR) |
![]()
![]()
![]()
About shipping
1. We accept shipping way by express for small order, and by sea for bulk order.
2. We are not responsible for clear custom, so when the item arrival your country, we may need your help to clear custom.
3. If you have your own shipping agent, please kindly notice us when order.
4. If your address is Brazil,please let us know your Tax number when order.Thanks!
5. Shipping lead time: 5 to 7 working days by express, 30 to 50 days by sea.
Certification:
All our transponders have been approved by ICAR (International Committee For Animal Recording). 991 is our unshared ICAR code.
We can guarantee all encode numbers are unique in global world.
FAQ:
Q1. Are you a factory or trading company?
We are a professional manufacturer with 4000 square meters workshop, 100 workers and 15 years’ experience.
We are located in Wuxi, a beautiful city about one hour reach Shanghai port. Welcome to visit our factory.
Q2. Are your products the lowest price?
We take the quality into consideration prior. The price is based on the quality level and the order quantity. Discount is available from us if the order is big. As from a manufacturer, you’ve got the best price other than trading company.
Q3. All products have a warranty?
Yes, we supply 5 years warranty for our microchips
Q4. What is the transportation?
Mainly by Express, we have good discount with FedEx, DHL and TNT. You can also appoint your own forwarder.
Q5. If the goods is damaged in transit, how to do?
We use stable package, the possibility of the goods damaged during the shipping is very small. If it happens, we will ask the courier company to be responsible for it and pay you the loss.
Q6. Can we customize package pouch of the microchip with our logo, etc.?
Yes, we support OEM, all the color, logo and package can be customized.
Người liên hệ: Rita
Tel: 15718519460